פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המיגונית: פתרון המיגון הזול ביותר אך אפקטיבי וחיוני לא פחות מהאחרים

   למרות שפיקוד העורף אינו מכיר במיגונית כמיגון תקני, ניתן להגיע בבנייה לרמות חוזק ועמידות שהופכות את המיגונית למיגון עמיד יותר מאשר מרחב מוגן דירתי או מוסדי שנבנה לפי דרישות התקן

   המיגונית: פתרון המיגון הזול ביותר אך אפקטיבי וחיוני לא פחות מהאחרים
   Family Guide בשיתוף אורטק

   בתקופות ירי כבד של טילים ופצמ"רים הביקוש למיגונית עולה בצורה משמעותית. אמנם הן ללא תקן של פיקוד העורף, אך הן בכל זאת מספקות מיגון אפקטיבי. אז מה הופך מיגוניות לכל כך נפוצות? בניסיון להבין שוחחנו בכתבת הווידאו עם רן נאור, מנכ"ל אורטק -מערכות מיגון בע"מ שהסביר כי מיגוניות מתאימות לבתי עסק, מפעלים, מבנים ציבוריים ובתים פרטיים ולכן השוק שלהן רחב מאוד. הן נותנות מענה למשפחות ובתים פרטיים, לבניינים ומרחבים שאין בהם אפשרות לבנות ממ"ד או ממ"מ, לחקלאים ולשטחים פתוחים בהם נדרש מיגון לצוות העובדים. בנוסף, ביחס לפתרונות מקבילים - זמן האספקה של המיגונית הוא יחסית קצר ויכול לקחת בין 3 שבועות לחודש (תלוי בביקוש) והיחידות מסופקות למקום באמצעות מערכות שינוע שהן גמורות ומוכנות להצבה.

   כיוון שמדובר במבנה יביל (שנבנה מראש במפעל ייעודי) ניתן גם להזיז את המיגונית. למרות שמדובר רק ב-"4 קירות בטון" עדיין ניתן לבנות את המיגונית בהתאמה אישית לפי צרכי הלקוח - החל מעובי הבטון המזויין ועד למיקום הכניסה והחלון. למרות שפיקוד העורף אינו מכיר במיגונית כמיגון תקני, ניתן להגיע בבנייה לרמות חוזק ועמידות שהופכות את המיגונית למיגון עמיד יותר מאשר מרחב מוגן דירתי או מוסדי שנבנה לפי דרישות התקן של פיקוד העורף. מבחינת עלויות, מדובר בפתרון המיגון הזול ביותר מבין פתרונות המיגון השונים. אולם הינו אפקטיבי וחיוני לא פחות מיתר הפתרונות.

   בשורה התחתונה? יש בשוק חברות רבות שמציעות מיגוניות אך כיוון שמדובר בפתרון מציל חיים, חשוב לבחור בחברה בעלת ניסיון רב שהיא ספק מאושר של משרד הביטחון ואשר פועלת לפני תקני ניהול והנדסה נכונים לחברות אלה יש את היכולת להתאים את הפתרון הטוב ביותר מבחינת מיגון כמו גם נוחות שימוש.

   להתרשמות נוספת הקליקו כאן

   לפגישות ייעוץ ופתרונות מיגון נוספים הקליקו כאן