וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחשבים מסלול מחדש: מדוע NLP מומלץ לאנשים שרוצים לעבור לתחום הטיפולי?

בשיתוף מכללת רטר, בשיתוף מכללת רטר

21.3.2019 / 14:12

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה כי אנשים רבים מתחומים מגוונים ושונים שאינם מקבילים לתחום הטיפול מחליטים ללמוד טיפול ב-NLP.- טיפול שהוכח כאפקטיבי מאוד והתוצאות הן ממוקדות ומפתיעות

Family guide בשיתוף מכללת רטר

אין כמעט אדם שהמחשבה 'מה אני עושה עם החיים שלי?' לא עברה לו בראש (לפחות פעם בחודש). כשהשאלה הזאת מתעוררת בהקשר של קריירה, פעמים רבות זה נובע מהעובדה שאנחנו לא מרגישים אתגר, סיפוק ומשמעות. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה כי אנשים רבים מתחומים מגוונים ושונים שאינם מקבילים לתחום הטיפול מחליטים ללמוד טיפול ב-NLP. בכתבת הווידאו דיברנו עם דפנה רטר, ממכללת רטר המתמחה בהכשרת מטפלים ב-NLP ודמיון מודרך, בניסיון להבין מדוע?

נתחיל בבסיס - הכשרה ולימודי NLP מתאימים לאנשים שאוהבים אנשים - אנשים שמסוגלים להתחבר, להכיל ורוצים לסייע לאנשים אחרים. בין האנשים שלומדים טיפול ב-NLP ניתן למצוא פעמים רבות עובדים סוציאליים ואנשי הוראה שכבר בתפקידם הנוכחי באים במגע בינאישי ויומיומי עם אנשים ומשמשים כסוג של מטפלים. אך אל התחום גם מגיעים אנשים מעולמות תוכן שונים לחלוטין: מתכנתים, רואי חשבון, מעצבים, נגרים, שחקנים ועוד. חשוב להבין כי נ.ל.פ הוא כלי יישומי שמשתמש בשפה ודיבור כדי ל"תכנת מחדש את הראש". כלומר, ליצור סנכרון בין התת-מודע למודע. הטיפול הוכח כאפקטיבי מאוד והתוצאות הן ממוקדות ולרוב מגיעות תוך זמן קצר ומפתיע. לכן גם ההכשרה ממוקדת ויחסית קצרה. הכשרה של מטפל ב-N.L.P אורכת מינימום 8 חודשים, זמן קצר ביחס לכמות ואיכות הידע הנרכש והדרוש למקצועות הטיפול.

המטרה בלימודי ה-N.L.P היא להבין את עיקרון ויסודות הטיפול ולאחר מכן לעזור למטופלים להגיע למסקנות בשפה ובקצב שלהם מבלי להכניס להם מילים לפה או ליצור תלות. ב-NLP לומדים לא לייעץ אלא לתת מעטפת של הכלה והכוונה. גם אנשים שלמדו NLP והחליטו שלא לעסוק בכך מעידים כי למרות שלא עברו בסוף להיות מטפלים, ה-NLP סייע להם להתמקד ולהתקדם בקריירה הנוכחית שלהם ולחיות חיים עשירים ומלאים יותר מבחינה רגשית. אבל רבים ממי שלומדים NLP מצליחים בסיום הלימודים לפתוח קליניקות ולהצליח בכך גם כלכלית וגם בתחושות של סיפוק ומימוש בלתי רגילות.

פרטים נוספים באתר של מכללת רטר

מכללת רטר undefined, בשיתוף מכללת רטר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully